Konkurs – wygraj powieść Gloria

„Gloria” ma szczęście do fajnego towarzystwa 🙂

Postapokaliptyczny konkurs z Glorią, W krainie absurdu. Dziękuję Patce za organizację i pomysłową oprawę konkursu!
beauty-little-moment.blogspot.com

1

I wyniki konkursu, gratuluję!

4

Gratuluję, Kin Ga!

2
To się nazywa wyobraźnia!

Kinga Ga: „Elita od lat buduje ogromne, podziemne silosy i majestatyczne, szklane kopuły, pod którymi wyrastają nowoczesne budynki. Wszystko pod przykrywką badań, doświadczeń i rozwoju innowacyjnych technologii. Bogacze wyprzedają majątek, pozbywają się akcji i udziałów, z kont znikają ogromne sumy pieniędzy. Jednocześnie rynek kamieni szlachetnych i złota przeżywa oblężenie! W tajemnicy gromadzone są nasiona wszystkich roślin występujących na świecie, antybiotyki, szcepionki, opatrunki, paliwo. Wszystkie, kiedykolwiek wydane książki, kopiowane są na elektroniczne nośniki.
W dniu zero, na świat spada kilkadziesiąt tysięcy „miękkich bomb” wywołujących zakłócenia w dostawie prądu lub całkowity blackout. Ludzie, jak dzieci we mgle, miotają się i podejmują coraz to gorsze decyzje. Nie działają windy, dystrybutory na stacjach benzynowych nie podają paliwa, szpitale jeszcze 3 dni funkcjonują na awaryjnych generatorach, brak łączności internetowej i komórkowej wywołuje chaos! Ludzie włamują się do sklepów i aptek, napadają na siebie i na auta poruszające się zbyt wolno. Miasta stają się swoistą pułapką… Po miesiącu znikają zapasy żywności ze sklepów, hurtowni i magazynów (tiry z dostawami nie docierają, brak paliwa). Celem stają się wsie, fermy i gospodarstwa, gdzie uprawiane są warzywa i owoce, hodowane zwierzęta. Gospodarze nie potrafią się bronić, Państwo już dawno zakazało posiadania broni palnej bez zezwolenia, wszystko po to, aby typowy Kowalski nie mógł się bronić : / Gospodarstwa przejęte przez bojówki również upadają, plony gniją, zwierzęta umierają. Ludziom z miasta brak podstawowych umiejętności i wiedzy o uprawianiu roślin hodowli zwierząt, konserwowania żywności, wędzenia, suszenia, przechowywania nasion. Ludzie z głodu dziczeją, nie mają już zahamowani. Zabijają psy, koty, zwierzęta w zoo… a po kilku miesiącach odbierają życie sobie nawzajem. Na rusztach pojawia się ludzkie mięso… Rozprzestrzeniają się choroby, z laboratorium wydostają się śmiercionośne wirusy, elektrownie atomowe (niechłodzone) serwują ludziom skażenie nunklearne.
Tymczasem elita żyje jak pączki w maśle… Proces budowy NOWEGO ŁADU przebiega bez zakłóceń. Odcięci od świata zewnętrznego, samowystarczalni, z zapasem żywności, leków i paliwa… czekają aż reszta ludności się pozabija. W silosach i pod kopułami zamieszkali najlepsi z najlepszych… i najbogatsi z bogatych. Lekarze, naukowcy, inżynierowie, programiści, pisarze, artyści. Wszyscy przeszli szczegółowe badania medyczne a ich maksymalny wiek nie mógł przekraczać 50 lat w przypadku mężczyzn i 45 w przypadku kobiet. Wszystko regulują restrykcyjne prawa. Nawet aspekt posiadania dzieci. Raz do roku losowanych jest 100 par, które dostają pozwolenie na współżycie prowadzące do ciąży. Od tej chwili licznik rusza, po 12 miesiącach bez zapłodnienia para traci prawo do posiadania potomstwa i zostaje wysterylizowana. Popęd seksualny, smutek, radość, empatia, złość… Wszystkie uczucia hamowane lub regulowane są lekami dostarczanymi każdemu mieszkańcowi co rano. Wieczorem odbywa się przymusowe pobieranie krwi. Gdy u kogoś zostaje wykryte oszustwo w przyjmowaniu leków, zostaje on wygnany poza teren złudnej utopii. Tylko ścisła elita ma prawo do ludzkich reakcji, radości, niepohamowanego śmiechu, wzruszeń… zabawy, picia alkoholu, słuchania muzyki i czytania książek. Bunt i powstania ucinane są w zarodku a wzmianki o nich (i o powstańcach) usuwane są z kronik Nowego Świata. Idylla trwa do czasu…………….. I tutaj skończę moją opowieść 😉 bo książkę przypadkiem napiszę 😉 Pozdrawiam!”.
https://beauty-little-moment.blogspot.com/2016/10/wyniki-konkursu.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*